Plamienie implantacyjne czy skąpy okres?

Witam! Mój cykl trwa średnio tak co 28 - 30 dni, miesiączki mam regularne. Ostania (pierwszy dzień był 07.11.12 ). To już powinnam mieć okres. A miałam teraz dwa dni plamienia 05.12 i 06.12 myślałam że to będzie okres, ale dzisiaj już nic nie mam. Tylko piersi mnie bolą delikatnie. Wczoraj wieczorem robiłam test ale wyszedł negatywny i nie wiem czy jeszcze raz mam go powtórzyć czy poczekać, bo może mi się tylko przesunął okres. Mam stałego partnera, kochamy się bez zabezpieczenia. Ale uważamy. I dlatego proszę mi powiedzieć czy test był wiarygodny? Czytałam o tym, że może to być plamienie implantacyjne? A jeżeli by tak było, to chyba test już by wykrył ciążę? Jeżeli nie dostanę do następnego tygodnia to pójdę do ginekologa. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie denerwować. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesięcznego mogą się zdarzyć każdej w pełni zdrowej kobiecie. Powodem do niepokoju byłoby kilka takich cykli z rzędu przy jednoczesnym braku ciąży. Proszę za kilka dni ponownie wykonać test ciążowy, jeśli miesiączka nie wystąpi, alternatywnie, może Pani się udać do przychodni na badanie poziomu bHCG z krwi, które to badanie jest bardziej czułe niż domowy test z moczu i wcześniej wykryje ciążę. Wizyta u ginekologa nie zaszkodzi, ale może on nie wykryć ciąży na tak wczesnym etapie, lepiej ją przesunąć jeszcze o kilka dni. Co do stosunków przerywanych, to są one najbardziej zawodną metodą antykoncepcji, partner nie zawsze w pełni kontroluje wypływ nasienia, dlatego, jeśli nie planują Państwo jeszcze dzieci, proszę rozważyć zmianę metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!