Plamienię od 5 dni. Czy to możliwe, że byłam w ciąży i poroniłam?

Witam, od 5 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i jak dotąd nie miałam takiej sytuacji, żeby w trakcie przyjmowania tabletek mieć plamienia (tak jak w pierwszy dzień okresu). Dodam, że w ostatnim czasie przeżyłam wielki stres związany z odejściem męża. Plamienia zaczęły się mniej więcej w drugiej połowie drugiego tygodnia przyjmowania tabletek i trwają do dzisiaj, tj. ok. 5 dni.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Niewykluczone, że plamienia są wynikiem silnego napięcia nerwowego, jakie Pani przeżywa, oraz tabletek antykoncepcyjnych. Możliwe jednak, że istnieją organiczne przyczyny, np. nadżerka szyjki macicy czy ciąża ektopowa (to drugie, jak i rozpoczynające się poronienie, są mało prawdopodobne, ponieważ przyjmuje Pani tabletki). Radzę więc udać się do swojego ginekologa, który zbada Panią i wykluczy tego typu nieprawidłowości.

Pozdrawiam serdecznie!