Plamienie po badaniu ginekologicznym w 39 tygodniu ciąży - czy to coś groźnego?

Witam!
Mam 22 lata, jestem w 39 tygodniu ciąży. Wczoraj miałam straszne bóle krzyża, co 5 min siku mi się chciało. Pojechałam do szpitala się upewnić, że jest wszystko ok. Jednak po badaniu ginekologicznym zaczęłam plamić. Doktor powiedział, że to tylko chwilowe plamienie, niestety dalej mam brązowe plamy na bieliźnie, czy powinnam się zgłosić znowu do lekarza, czy jest to normalna sytuacja?
Podłączono mnie do KTG i mam regularne skurcze (do 53%) oraz co 10 min brzuch mi twardnieje i strasznie mnie kręgosłup boli, czy to może świadczyć o zbliżającym się porodzie? Ale rozwarcia nie mam. W jakim czasie mogę się spodziewać porodu?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Skoro są to tylko plamienia, nie krwawi Pani żywoczerwoną krwią, to nie ma powodów do niepokoju. Bóle krzyża i częste twardnienie brzucha natomiast świadczą o zbliżającym się porodzie.
Trudno jednak powiedzieć w miarę precyzyjnie, kiedy nastąpi rozwiązanie, gdyż nie ma w tej kwestii ścisłych reguł, każda ciąża i poród przebiega inaczej, nawet u tej samej kobiety. Być może jest to kwestia godzin, być może - nawet tygodnia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania!