Plamienie po okresie

Mam pytanie.
Z mężem staramy się o dziecko już dość długo. Będzie prawie 2 lata. Nic z tego nie wychodzi niestety:mam normalny okres, ale w tym miesiącu spóźnił się jakieś 4 dni (co się nigdy nie zdarzyło), a po okresie mam brązowe plamienie. Czy to oznaka jakiejś choroby?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dwa lata bezskutecznych starań o dziecko mogą świadczyć o niepłodności. Jeżeli zależy Pani na ciąży, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, którego zadaniem będzie znalezienie przyczyny braku powodzenia w staraniach. Zaburzenia miesiączkowania mogą wskazywać na zmiany hormonalne, które utrudniają zapłodnienie. Należy jednak pamiętać, że przyczyna niepłodności może leżeć również po stronie Pani męża.

Pozdrawiam serdecznie!