Plamienie po okresie - czy to cos poważnego?

Mam 48 lat. Miałam kilka lat temu III grupę. Robiłam wszystkie badania. Ostatnio było wszystko dobrze. Teraz po miesiączce zaczęłam plamić .Niewielkie plamienie, ale bardzo się denerwuję. Do lekarza mam termin dopiero w styczniu. Czy to coś poważnego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno mi powiedzieć na ile może być to coś poważnego. Zarówno nadżerka jak i rak szyjki macicy mogą się objawiać plamieniami. W miarę możliwości należy szybko udać się do ginekologa. Nie wiem też co znaczy "wszystkie badania" i kiedy były one wykonane. Jeśli nie miała Pani ostatnio robionej cytologii szyjki macicy, to proszę wykonać to badanie, najlepiej jeszcze przed wizytą u ginekologa. Lekarz powinien też przeprowadzić kontrolną kolposkopię. Z rakiem szyjki macicy nie ma żartów!

Pozdrawiam serdecznie!