Plamienie po owulacji

Witam.

Staramy się z mężem o dziecko. Ostatni okres miałam 28.12 (cykl mój trwa 34 dni +- 1 dzień), a kochałam się z mężem 17.01. Wczoraj dostałam lekkie krwawienie, które utrzymuje się do dziś.
Co to może być i czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Dziękuję za pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Plamienie w drugiej fazie cyklu (po owulacji) jest charakterystyczne dla niewydolności ciałka żółtego. Jest to zaburzenie hormonalne, które polega na wydzielaniu przez ciałko żółte- strukturę powstałą w jajniku po uwolnieniu komórki jajowej- zbyt małej ilości progesteronu. Tego typu plamienie może czasem również być wywołane przez owulację. W czasie zbliżenia 17.01 mogło w każdym razie dojść do zapłodnienia. Jeśli jednak miesiączka się pojawi, proszę obserwować się w kolejnym cyklu. Jeżeli plamienie powtórzy się, konieczna będzie wizyta u ginekologa i badania hormonalne (stężenie progesteronu we krwi).
Pozdrawiam serdecznie!