Plamienie po stosunku

Witam,

2 miesiące temu zaczęłam współżyć z moim partnerem, wcześniej miałam przerwę około 2-letnią. Na początku stosunki były sporadyczne i krótkotrwałe, natomiast od tygodnia kochamy się praktycznie codziennie. Sex jest intensywny i trwa dość długo.
Dziś po raz drugi zauważyłam na bieliźnie wydzielinę zabarwioną krwią i delikatne pieczenie u wejścia do pochwy. Tamponem sprawdziłam czy to tylko obtarcie przy wejściu, lecz tampon był cały w tej dziwnej wydzielinie z domieszką krwi... jestem zaniepokojona, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam takich objawów.

Dodam, że 2 dni temu sytuacja była podobna, plamienie pojawiło się ok 2h po stosunku i następnego dnia już wszystko było w porządku. Czytałam dużo na temat plamienia i zastanawiam się czy może jest to nadżerka, czy też zwykłe otarcie? Przez 10 dni byłam na kuracji antybiotykowej, teraz stosuje preparat przywracający równowagę bakteryjną w pochwie, nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie.
Dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Plamienia/krwawienia kontaktowe (tzn. na przykład po stosunku) wymagają zawsze diagnostyki ginekologicznej. Rzeczywiście najczęściej pojawiają się w niegroźnych stanach, jak np. w nadżerce, ale również mogą być związane z poważniejszymi chorobami, a tak proste i szybkie badanie ginekologiczne może już rozstrzygnąć wątpliwości. Ponadto jeżeli to nadżerka dająca takie dolegliwości, warto rozważyć wskazania do jej leczenia.

Serdecznie pozdrawiam!