Plamienie pomiędzy miesiączkami a ryzyko ciąży po pettingu

Witam! Dwa miesiące temu uprawiałam peeting z chłopakiem. Doszedł w moją rękę. Ja wytarłam ją (chyba, teraz nie jestem w stanie tego stwierdzić) i dotknęłam wejścia do pochwy. Okres spóźnił mi się przez stres (bo sesja, ale dla pewności zrobiłam test i wyszedł negatywny) a drugi miałam bardziej obfity, także 3-4 dni po planowanym okresie. Pomiędzy tymi okresami miałam dziwne plamienie (tzn. wcześniej w ogóle nie przydarzało mi się ono) Czy zaszłam w ciążę ? Czy mogę w niej być bez objawów ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciąża jest mało prawdopodobna w tej sytuacji. Prawdopodobnie jest to wynik wahań hormonalnych.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, objawy ciąży na wczesnym etapie mogą być bardzo mało charakterystyczne. W razie wątpliwości należy skontaktować się z ginekologiem lub oznaczyć poziom beta-hCG we krwi. Choć na podstawie podanych informacji prawdopodobieństwo ciąży jest małe.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciąża nie zawsze daje objawy, jednak ryzyko zajścia w ciążę w przytoczonej przez Panią sytuacji jest znikome, o ile w ogóle istnieje. Proszę dla pewności wykonać kolejny test ciążowy. Sugeruję także konsultację z ginekologiem w celu diagnostyki nieregularnego cyklu miesiączkowego.