Plamienie przed planowanym okresem a niepełny stosunek

Dzień dobry, piszę z następującym problemem - 4 dni temu partner wszedł we mnie bez zabezpieczenia, trwało to jednak tylko chwilę, nie doszło do wytrysku. Okres powinnam mieć za 5 dni, jednak dziś pojawiło się plamienie. Długość cyklu: ok. 28dni, data poprzedniej miesiączki: 10.01 (okres trwa zazwyczaj 7 dni). Czy powinnam obawiać się zajścia w ciążę? Czy raczej jest to początek okresu i czekać na dalszy rozwój sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć możliwości ciąży. Płyn preejakulacyjny zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia.