Plamienie w połowie cyklu

Witam! Mam cykle bardzo nieregularne (29, 35, najdłuższy 43, 37...). Ostatnią miesiączkę miałam 2 października, w połowie cyklu, okolo 17 dc, miałam lekkie brązowe plamienie, chwilowe. 18 dc było mocniejsze, brazowo-czerwona krew, coś podobnego do okresu, ale nie tak obfite, z strasznym bólem prawego jajnika (tabletki przeciwbólowe mało co pomagały). 19, 20 i 21 dc było już słabe. Staramy się o dziecko. Piesczoty były od 13 dc do 25 dc, plamienie nagle ustało, po czym 25 dc znowu zobaczyłam małe brązowe plamki, brązowy, ciągnący się śluz z lekką domieszką krwi, do tego bolesność piersi od 24 dc (ale tak mam zazwyczaj okolo 2 tygodnie przed okresem). Strasznie się denerwuję, bo nie wiem co to jest, a bardzo chcę dzidziusa. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sądząc z Pani opisu, możliwe, że ma Pani zaburzenia hormonalne, najprawdopodobniej hiperprolaktynemię. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa lub endokrynologa i wykonać badania z krwi. Przy tego typu zaburzeniach płodność jest zmniejszona. Warto więc zdiagnozować je i leczyć - co zwykle nie jest trudne!

Pozdrawiam serdecznie.