Plamienie w środku cyklu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Moje miesiączki są nieregularne od 23 do 28. W połowie cyklu podczas stosunku miałam plamienia jak przy okresie i teraz bardzo bolą mnie sutki, piersi są bardzo wrażliwe na dotyk. Co to może być? Kocham się z partnerem bez zabezpieczenia. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli stosunek odbył się bez zabezpieczenia to istnieje możliwość zajścia w ciążę. Plamienie w środku cyklu może też mieć wiele innych przyczyn, może wynikać np. z nierównowagi hormonalnej. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Sugeruję wykonanie testu ciążowego z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Dodatkowo wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna, aby ustalić przyczynę nieregularnych cykli. Pozdrawiam serdecznie!