Plamienie zamiast okresu a ciąża

Dobry wieczór :) w tym miesiącu spóźniał mi się okres i w końcu zamiast tego dostałam plamienie, które trwa już 5 dzień. Czytałam, że to przeważnie oznaka ciąży, dlatego zrobiłam już 4 testy ( również z porannego moczu) i wszystkie wyszły negatywnie. Czy mimo to mogę być w ciąży ? a może to oznaka jakiejś poważnej choroby? zapisałam się już do ginekologa i za kilka dni mam wizytę, ale bardzo się denerwuję, ponieważ jeszcze nigdy nie miałam takich objawów :( z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
4-krotnie wykonany test ciążowy z wynikiem negatywnym raczej wyklucza ciążę. Jeśli w Pani przypadku nieregularne krwawienia, plamienia powtórzą się kilkukrotnie, konieczna jest konsultacja u ginekologa.