Plamka w polu widzenia

Dzień dobry. Mam ciemną plamkę na oku co prawda nie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu, ale kiedy ruszam okiem i patrze na coś ta plamka się porusza z okiem. Jest to niewielka plamka czarna może trochę ciemno szara na oku nie widać jej jak się patrzy na moje oko. Dodatkowo widzę mroczki przed oczami często dużo wieczorem rano w nocy w południe to zależy. Mam wadę -2 i nie wiem co może się stać może to astygmatyzm? Niebawem idę do okulisty, ale chcę zaczerpnąć waszych porad i informacji :) Z czym może być związana tego typu plamka w polu widzenia? Czy to może być coś groźnego? Czy mogą przez nią stracić wzrok lub coś bardziej poważnego? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Męty w oku

Witam.
Poruszająca się plamka w polu widzenia może świadczyć o zaburzeniu ciała szklistego. Proponuję jednak skonsultować się z lekarzem okulistą.
Pozdrawiam

Specjalista chorób oczu.
0

Witam. Podawane objawy sugerują obecość tzw. "mętów " w ciele szklistym (niegroźne dla wzroku). Obecność takich zjawisk przynajmniej w początku ich wystąpienia dobrze jest potwierdzić u lek. kulisty i ew. stosować Vitroft 1x1 kaps. pozdr. Barnyk.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty