Plamy na ciele - skąd się biorą?

Witam. Jestem kobietą w wieku 29 lat. Od dwóch miesięcy mam całe ciało (ręce, nogi, brzuch, plecy, twarz) pokryte czerwonymi chrostkami i plamami (do ok. 1cm). Bardzo mnie one swędzą (aż pieczą zwłaszcza jak długo się nie smaruję). Ponadto mam powiększone węzły chłonne. Smaruję się różnymi natłuszczającymi kremami - czasami przechodzi - plamki częściowo bledną lub nawet znikają, tak na 2 dni później kolejny wysyp - plamki są coraz większe i chrostek jest więcej. Zauważyłam również, że rano moje ciało jest mniej wysypane (bardzo bledną wszystkie plamki i Chrostki ) - najgorzej jest pod wieczór - wszystko jest bardzo zaognione. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Niestety nie jest możliwe zdiagnozowanie zmian skórnych bez ich obejrzenia, zebrania dokładnych wywiadów lekarskich i badania ogólnolekarskiego pacjenta.
Proszę przeanalizować, czy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zaczęłą Pani używać nowego proszku do prania, płynu do płukania tkanin czy kosmetyku do pielęgnacji ciała, perfum? Czy w otoczeniu pojawił się inny potencjalny alergen.

Zmiany skórne nie muszą być jednak objawem alergii. Pisze Pani, że ma powiększone węzły chłonne - nie jest to typowe dla alergii skórnej. Być może istnieje inna przyczyna wysypki - np. zakaźna. Najlepiej, aby wybrała się Pani do dermatologa, który oceni jaka jest przyczyna problemu i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.