Plamy na twarzy od 10. lat

Dzień Dobry. Mam 50 lat i od około 10 lat mam plamy na twarzy, miałam robione wszelkie badania, stosowałam różnego rodzaju leki lecz nic nie pomaga. Z 10 dermatologow nikt nie potrafi stwierdzić co to jest. Plamy są koloru jasno czerwonego. Czy jest Pan/ Pani w stanie mi pomoc?

Witam. Tego typu zmiany mogą pojawić się w niektórych chorobach wątroby i schorzeniach o charakterze autoimmunologicznym. Przede wszystkim sugeruje wykonanie podstawowych badań krwi i konsultaje że specjalista chorób wewnetrznych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza rodzinnego oraz wykonać podstawowe badania krwi w tym te oceniające funkcję wątroby .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie. Powyższy opis może dotyczyć każdej choroby dermatologicznej. Jest on tak niecharakterystyczny i ogólny, że nie ma możliwości nawet zasugerowania potencjalnej diagnozy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety bez obejrzenia zmian oraz wykonania badań dodatkowych nie ma możliwości zasugerowania ewentualnego postępowania. Wskazana jest kolejna wizyta u specjalisty dermatologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny opisanych zmian, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Nie napisała Pani także szczegółowo jakie leki Pani stosowała, co uniemożliwia jakąkolwiek analizę. Sugeruję konsultację dermatologiczną, być może powinna Pani pomyśleć o wizycie w ośrodku klinicznym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, bez możliwości zbadania zmian, dostępu do danych klinicznych i wyników badań nie można w jakikolwiek sposób postawić rozpoznania.