Plamy próchnicowe a odwapnienie szkliwa

Czy zastosowanie przez stomatologa preparatu ICON daję 100% gwarancję,że znikną plamy próchnicowe (odwapnienie szkliwa).Jaka cena jest tego preparatu.Może coś innego jest skutecznego i dobrego wolę zapłacić więcej aby pomogło raz nareście zniknęły te plamy :) Pozdrawiam

Elmex.Pasta/czerwona/,plyn,zel-wedlug instrukcji.Czas kuracji regularnie/rano,wieczorem pasta i plyn,dwa razy w tyg.zel/okolo 8 mies.Bedzie znacznie lepiej.

Preparat ICON to srodek do zwalczania prochnicy powierzchownej. Jesli zatem plamy sa pochodzenia prochnicowego to wykonanie zabiegu jest jak najbardziej zasadne.Jesli plamy mają inne pochodzenia to kuracja ich nie zlikwiduje , ,zatem podstawa to trafna diagnostyka. Koszt zabiegu na 1 zębie to koszt w zależności który to zab i jak duza jest plama ok.150 do 250 zł. Niestety ceny są różne w zależności od regionu kraju i renomy gabinetu.

Preparat Icon jest dedykowany do leczenia próchnicy początkowej. Poprawia estetykę uzębienia, sprawiając ze odwapnienia są niewidoczne ale również poprzez wysycenie danych obszarów płynną żywicą- stosowany jest do leczenia próchnicy. Cena w zależności od rejonu Polski- ok. 200-250 zł za ząb. Czasem jeśli zmian jest wiele- cena może być liczona od jednego łuku.

Nie ma takiej pewności. W przypadku głębokiego odwapnienia najlepszą metodą jest mikroinwazyjne leczenie w powiększeniu oraz wypełnienie kompozytowe idealnie dopasowane kolorystycznie do szkliwa zębów.