Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Planowanie życia po rozstaniu z partnerem

Jestem w trakcie rozstania z partnerem po prawie 5letnim związku. Mieszkaliśmy razem przez 3 lata, w trakcie których bardzo się przywiązałam do partnera. Nie wyobrażam sobie życia bez niego. Niemniej jednak mnie zdradził, to już drugi raz. Pierwszy na jego prośbę wybaczyłam. Jak mam teraz planować życie? Jak mam żyć? Nie potrafię, czuję się coraz gorzej z dnia na dzień. Płaczę, mam napady złości na zmianę z napadami smutku i depresji. Nie potrafię się skupić na codziennych zajęciach. Pomocy!
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam. Rozstanie z partnerem to bardzo trudne przeżycie, czuje się Pani samotna i zdradzona. Jeżeli nie potrafi sobie Pani poradzić samodzielnie w tej sytuacji i czuje Pani, że stan się pogarsza zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam

0

Znalazła się Pani w trudnej sytuacji i to naturalne, że przeżywa Pani rozstanie z partnerem. Rozpadowi związku często towarzyszą emocje podobne do tych, kiedy ktoś z bliskich umiera. Trzeba sobie pozwolić na przeżycie żałoby. Gdyby jednak spadek nastroju przedłużał się a Pani nie potrafiłaby sobie sama poradzić z trudnymi emocjami, proszę skorzystać ze wsparcia psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy