Planujemy z mężem dziecko - kiedy są dni płodne

Witam, mam 21 lat. Od pewnego czasu z mężem planujemy dziecko, jednak na razie nic z tego nie wychodzi, lekarz mówi żeby się nie przerażać na samym początku. 22. 09. 2010 miałam okres, potem współżyliśmy z mężem. W październiku okres nie wystąpił tak jak sobie wyliczyłam, już myśleliśmy, że może się udało.

Zaczął się listopad i 03 dostałam okres. Zaznaczę tylko że wszystkie poprzednie cykle trwały 28 dni. A teraz tak długo... 12.11.2010 współżyliśmy, ale teraz nie wiem już jak policzyć dni płodne i nie płodne. I czy jest możliwe że właśnie 12.11. doszło do zapłodnienia.
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy regularnym cyklu dwudziestoośmiodniowym do owulacji dochodzi najczęściej czternastego dnia cyklu. Czasem może jednak dojść do niej nieco później i wtedy następuje wydłużenie całego cyklu, tak jak to Pani opisała. Radzę zapoznać się z metodami oznaczania dni płodnych, na początek polecam moją odpowiedź na inne pytanie. Proszę też nie oczekiwać natychmiastowych efektów, czasem o dziecko trzeba się postarać kilka czy nawet kilkanaście miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie!