Płaski brzuch - co robić by go wysmuklić?

Cześć. Nazywam się Sandra, mam 14 lat, 148 cm wzrostu i ważę 50 kg. Nie lubię jeść wielu rzeczy, a przede wszystkim warzyw. Od 3 miesięcy codziennie robię po 100 brzuszków i dalej jest wypięty. Chciałabym ważyć 43 kg i mieć płaski brzuch jak moje koleżanki z klasy. Sandra :)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,83 i znajduje się w przedziale pomiędzy 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i występuje u Ciebie jedynie "tendencja do nadwagi".

Powinnaś przekonać się do spożywania warzyw. Są one źródłem wielu witamin i składników mineralnych, ponadto są to produkty bogate w błonnik pokarmowy.
Dodatkowo spożywaj pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko i jego przetwory (bez cukru), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych i owoce.
Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie. Znajdź też zajęcia, które będziesz mogła uprawiać na świeżym powietrzu - np. sporty zimowe (łyżwy, narty, sanki itp.).

Pozdrawiam