Płaskie zbaczające w lewo wypukliny jądra miażdżystego krążków międzykręgowych
Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 43-latki Proszę o interpretację wyniku z rezonansu:płaskie zbaczające w lewo wypukliny jądra miażdżystego krążków międzykręgowych o grubości ok.3 mm uwidoczniono na poziomach L5/S1 i L4/L5.BADANE STRUKTURY UCISKAJĄ NA WOREK OPONOWY .POZOSTAŁE PRZESTRZENIE MIĘDZYKRĘGOWE W NORMIE.STRUKTURY WEWNĄTRZKANAŁOWE PRAWIDŁOWE

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.