PLASTRY ATYKONCEPCYJNE

WITAM !

MAM TAKIE PYTANIE : CZY KOCHAJĄC SIĘ W 3 TYGODNIU STOSOWANIA PLASTRÓW ANTY. MOGĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, JEŚLI ZROBIĘ 7 DNIOWĄ PRZERWĘ NA OKRES I POTEM ZNÓW BĘDĘ NAKLEJAĆ NASTĘPNE PLASTRY PRZEZ 3 TYG.?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Mechanizm działania antykoncepcji hormonalnej w plastrach jest tak zaplanowany by przez cały cykl (tzn. 3 plastry na 3 tygodnie plus tydzień bez plastrów, kiedy to występuje krwawienie z odstawienia), że podczas całego cyklu antykoncepcja jest skuteczna (skuteczna na tyle na ile jest skuteczna metoda). Dlatego nie ma podstaw do obaw.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o antykoncepcji w plastrach.

Serdecznie pozdrawiam!