Płodność po poronieniu

Witam, tydzień temu poroniłam samoistnie (byłam w 5 tygodniu ciąży). Czy jest szansa, że zajdę teraz w ciążę skoro uprawiam seks z partnerem bez zabezpieczenia? Kiedy jest najwieksze ryzyko? Kiedy powinna pojawić się miesiączka? Od tygodnia mam bóle brzucha i krwawienia... chciałabym się także dowiedzieć, kiedy ustąpi krwawienie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma co do tego ścislych reguł, ale pierwsza miesiączka pojawia się często ok. 4-6 tygodni po poronieniu, owulacja natomist - mniej więcej 2 tygodnie wcześniej. Krwawienie powinno zaś skończyć się w przeciągu tygodnia, maksymalnie dwóch.

Pozdrawiam serdecznie!