Płodność - proszę o pomoc

Witam. Jestem 29-letnim mężczyzną. Z małżonką staramy się o dziecko. Przez pewien czas nie udawało się nam, więc wybraliśmy się na badania. Zrobiłem badanie nasienia, zostało przywiezione w ciągu 56 min (od szczytowania do podania laborantce). Wyniki jednak mnie przeraziły. Ilość plemników 1,6 mln, ph 8.1, ruchliwość AB 0%, w ruch w miejscu 4% bez 96%. Proszę powiedzieć, czy tak mała ruchliwość jest spowodowana tym, że za późno oddałem nasienie do laboratorium. Proszę powiedzieć, co robić. Jestem po prostu zrozpaczony. Czytałem, że mała ilość plemników to 1-5 mln = oligospermia ciężka. Czy można to jakoś leczyć? Proszę o życzliwe rady. Oczywiście wizyta u androloga jest już umówiona. Żywotność była w normie, bo 81%. Czy mamy jakieś szanse?:(((( Będę wdzięczny, za każdą wypowiedź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie, niestety jakość Pana nasienia praktycznie uniemożliwia poczęcie dziecka w naturalny sposób. Oczywiście jakość mogła być nieco zmniejszona przez długi czas dostarczania nasienia. Nie zmienia to faktu, że konieczna jest wizyta u androloga i poznanie przyczyny takiego stanu Pańskiego nasienia. Odpowiedź na pytanie, jak to leczyć, możliwa będzie dopiero po poznaniu tej przyczyny. Wiele z nich, jak np.: żylaki powrózka nasiennego, jest możliwa do odwrócenia.