Płuca bez większych zagęszczeń i zmian ogniskowych, wnęka płuc nieposzerzona
Witam odebrałam dzis RTG klatki piersiowej na która skierowano mnie przez uporczywy kaszel trwający od ok 1,5 miesięca opis jest taki Jamy opłucnowe wolne od płynów. Nieco wyżej ustawiona prawa kopuła przepony. Płuca bez większych zagęszczeń i zmian ogniskowych. Wnęka płuc nieposzerzona. Sylwetka serca w granicy norm. Zrosty w lewym kącie przeponowo - sercowym. Dziękuje.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam. Wynik badanie jest prawidłowy i nie tłumaczy występowania niepokojących objawów. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki pod kierunkiem specjalisty pulmonologa.