Plucie śliną podczas mówienia i niska samoocena

Dzis wiem, ze zawsze mama krytykowala, ze zle powiedzialam.Dzis mam 36 lat chce byc profesjonalista a to mnie kompromituje.Gdy rozmawiam z ludzmi drobinki sliny wydostaja sie i laduja na twarzach moich sluchaczy. Uniemozliwia mi to naturalne kontakty z ludzmi,zanim cos powiem sie stresuje, scisniety zoladek, widok ocierajacych twarz bardzo to poteguje mowie na wdechu i gdy mowie np. 'wszystko' to tym bardziej.Mam niska samoocene.Zakrywam twarz.Z zebami wszystko dobrze bylam u 6ciu den. Co robic?

Proszę skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą. Opisane objawy wymagają pomocy specjalisty tzn podjęcia terapii. Przyjrzenie się emocjonalnym przyczynom trudności, a także możliwościom zmiany, praca nad sobą powinny przynieść ulgę, wzrost samooceny, poczucia wartości, pewności siebie i satysfakcji z życia.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, lub w ramach NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego.