Płukanie zębów wodą utlenioną w celu ich wybielenia

Dzień dobry, Na ostatniej wizycie lekarz zalecił mi płukanie zębów wodą utlenioną w celu ich wybielenia, ponieważ na normalne wybielanie na razie mnie nie stać. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie i obawiam się, że to nie jest zbyt bezpieczne dla zębów. Czy mam rację? Czy woda utleniona nadaje się do wybielania zębów? Czy ewentualne połknięcie wody utlenionej - nawet niewielkich ilości - jest bezpieczne dla zdrowia? Jeżeli tak to jakie jest działanie wody utlenionej na organizm? Z jednej strony zależy mi na wybieleniu zębów, a z drugiej jednak ważniejsze jest dla mnie zdrowie. Nie chciałbym żadnych komplikacji związanych z wybielaniem zębów wodą utlenioną. Dlatego proszę o szczegółowe informacje na ten temat. Pozdrawiam

Płukanie jamy ustnej wodą utlenioną spowoduje tylko uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej. Tak to można wybielać zęby usunięte i trzymane w szklance pod lustrem. Płukanie wodą utlenioną stosuje się jako metodę wspomagającą leczenie periodontologiczne lub chirurgiczne i ma na celu odkażenie jamy ustnej. Tylko że wtedy stosuje się bardzo małe stężenie (kilka-kilkanaście kropli 3%wody utlenionej na szklankę wody)