Płyn w opłucnej po bypassach

Jestem po bypassie (lima) 13.VIII.2014r. Dn 20.XI zdjęcie rtg pokazało płyn w opłucnej. Dn. 21.XI (piątek) usunito ambulatoryjnie 1,5 litra płynu z opłucnej. Dzisiaj 28.XI - usunięto ambulatoryjnie 1,2 L płynu z lewej opłucnej. Co może być tego przyczyną? Temperatura, ciśnienie i tętno w normie. Nie ma problemu z oddechem. Codzienne spacery po 5km.

Magdalena StusiĹska

Przyczyną takiego stanu mogą być problemy z sercem lub płucami. Powodem problemów z płynem może być także niski poziom białka spowodowany różnymi chorobami np. chorobą nerek. Jeżeli nie ma Pan problemu z dusznością należy wykonać dodatkowe badania obrazowe, zbadać zaaspirowany płyn i koniecznie poszukać przyczyny jego gromadzenia.