Płytki oddech, brak tchu a wyniki badań

Dzień Dobry . Od 3 miesięcy czuje sie fatalnie . Mój oddech jest plytki , czesto brakuje mi tchu , mimo wcześniejszej dobrej kondycji męczą mnie proste czynności , czasami boli mnie serce . Miesiąc temu miałem wykonane echo serca , tk ,rtg klatki , morfologie, ekg ,usg serca, spirometrie , gazometrie ..wyniki sa dobre ,a mi sie ciagle pogarsza moj stan .Czy taki szereg badań mógł ominąć jakąś chorbe ? Bo średnio wierzę w diagnozę nerwicy ,gdyż objawy mam 24h i nawet po lekach na uspokojenie.

Skoro wykluczono przyczyny fizyczne, to jednak można podejrzewać zaburzenia lękowe. W celu zdobycia wiarygodnej diagnozy proponuję udać się na konsultację do psychiatry, psychologa bądź psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
www.tpbkrakow.com

Dobry wieczór,

Rozumiem, że męczące objawy fizjologiczne odczuwa Pan przez większość czasu.
Jeśli nie ma podstaw w wynikach badań medycznych, sugeruję wizytę/ konsultację u psychoterapeuty.
W zaburzeniach lękowych, objawy fizyczne maskują problemy o podłożu stresowym/emocjonalnym.