Płytki oddech, brak tchu a wyniki badań
Dzień Dobry . Od 3 miesięcy czuje sie fatalnie . Mój oddech jest plytki , czesto brakuje mi tchu , mimo wcześniejszej dobrej kondycji męczą mnie proste czynności , czasami boli mnie serce . Miesiąc temu miałem wykonane echo serca , tk ,rtg klatki , morfologie, ekg ,usg serca, spirometrie , gazometrie ..wyniki sa dobre ,a mi sie ciagle pogarsza moj stan .Czy taki szereg badań mógł ominąć jakąś chorbe ? Bo średnio wierzę w diagnozę nerwicy ,gdyż objawy mam 24h i nawet po lekach na uspokojenie.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Skoro wykluczono przyczyny fizyczne, to jednak można podejrzewać zaburzenia lękowe. W celu zdobycia wiarygodnej diagnozy proponuję udać się na konsultację do psychiatry, psychologa bądź psychoterapeuty.
Pozdrawiam,
Dominika Farley
www.tpbkrakow.com
Dobry wieczór,
Rozumiem, że męczące objawy fizjologiczne odczuwa Pan przez większość czasu.
Jeśli nie ma podstaw w wynikach badań medycznych, sugeruję wizytę/ konsultację u psychoterapeuty.
W zaburzeniach lękowych, objawy fizyczne maskują problemy o podłożu stresowym/emocjonalnym.