Po alkoholu pogorszył mi się wzrok. Dlaczego?

Witam. Mam 16 lat, nigdy wcześniej nie piłem dużych ilości alkoholu, pierwszy raz tak mocniej "upiłem się" gdzieś na początku tego roku. Nie wiem jak to opisać, ale od tamtego czasu tak jakby nie widzę tak ostro, jak przedtem, mniej się koncentruję i ogólnie wszystko jest jakieś inne. Czy to możliwe, że od tego jednego upicia się pogorszył mi się wzrok? Jeżeli nie, to co mi jest? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Witam.

Na początku nasuwa się pytanie czy alkohol, który spożywałeś był z pewnego, legalnego źródła. Możliwe też, iż duże stężenie alkoholu w organizmie ujawniło objawy jakiego schorzenia, stąd też warto skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć zaburzenia somatyczne.

Obserwuj swój organizm, gdyż niekoniecznie to alkohol jest przyczyną Twojego złego samopoczucia. Ponadto jesteś młodym człowiekiem - życzę Ci, by to upojenie alkoholowe było jedynie incydentem i więcej się nie powtórzyło.

Pozdrawiam