Po cesarce

Witam,
cesarkę miałam w grudniu, okres dostałam pod koniec marca, miesiączka trwała tydzień, następnie pojawiła się brązowa wydzielina, która utrzymuje się już dwa tygodnie. Czym to może być spowodowane?

Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli wydzieliny nie ma dużo (jedynie plamienie), nie jest ona cuchnąca i nie ma Pani żadnych innych objawów (np. gorączki, bólów w podbrzuszu), to nie musi się Pani niepokoić. Pierwsze miesiączki po porodzie są często nieregularne a pomiędzy nimi nierzadko występują plamienia. Pani gospodarka hormonalna powraca powoli do funkcjonowania takiego jak przed porodem. Może to potrwać kilka miesięcy, szczególnie jeśli karmi Pani jeszcze piersią.
Pozdrawiam serdecznie!