Po czym poznać endometriozę?

Dzień dobry od paru miesięcy mam bardzo bolesne miesiączki i straszny ból przy wypróżnianiu mam 33 lata i nie mam dzieci nie mogę zajść w ciążę. W 2004 roku miałam ciążę pozamaciczną która usunięto od pewnego czasu mam krew w stolcu i bardzo mnie boli w dole brzucha czy to może być endometrioza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bolesne miesiączki mogą (ale oczywiście nie muszą) wskazywać na endometriozę. Niepokojący jest fakt obecności krwi w stolcu. Jest to spraw wymagająca koniecznie diagnostyki. Sugerowałbym aby oprócz wskazanej oczywiście wizyty u ginekologa udać się do gastrologa lub chirurga.