Po ilu dniach od stosunku moge wyknać test ciążowy?

Mam 24 lata. Jakiś czas temu kochałam się z chłopakiem, zastosowaliśmy prezerwatywę, po stosunku zdjął ją. Po godzinie kochaliśmy się drugi raz również stosując prezerwatywę. Do stosunku doszło 6-go dnia cyklu, ponadto mam bardzo krótki cykl, który trwa 25-26 dni. Po kilku dniach zaczęłam odczuwać bóle w podbrzuszu. Czy istnieje możliwość, że na drugiej prezerwatywie podczas zakładania znalazły się plemniki i czy mogę być teraz w ciąży? Po ilu dniach od stosunku moge wyknać test ciążowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Szansa na ciążę jest minimalna. Bóle w podbrzuszu mogą towarzyszyć owulacji. Test natomiast najlepiej wykonać wtedy, gdy minie termin spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam!