Po ilu dniach powinnam robić testy?

Witam,
jeśli uprawiałam seks w 6 dniu cyklu, pod sam koniec miesiączki, a cykle mam różnie, od 28 dni do 31, to jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Skończyłam brać miesiąc temu tabletki antykoncepcyjne, więc czy może to pomieszać coś z cyklem i owulacja może być wcześniej niż zwykle?

Kiedy robić test? Po 7 dniach? Czy dopiero 7 dni po owulacji?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli krwawienie, o którym Pani pisze było pierwszym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, to nie miało ono charakteru miesiączki, a krwawienia z odstawienia. W takim wypadku trudno przewidzieć kiedy wystąpi owulacja. Zresztą po odstawieniu antykoncepcji Pani cykl najprawdopodobniej nieco się rozreguluje na początku i 28-31 dni cyklu może być nieaktualne.

Najlepiej będzie jeżeli przeprowadzi Pani test w trzy tygodnie po odbytym stosunku bez zabezpieczenia. Jeżeli natomiast rozpoznała Pani objawy owulacji i wie kiedy ona nastąpiła, proszę wykonać test w dwa tygodnie później.

Pozdrawiam serdecznie!