Po jakim czasie badania mogą wykazać obecność narkotyków we krwi?

Witam. Mam taki problem, w piątek na imprezie kolega podał mi skręta, mimo iż doskonale wiedział, że nie palę. Ja już byłem trochę pijany i jak głupi się skusiłem. Ubiegam się o takie stanowisko w pracy, gdzie pewnie będę miał robione badania krwi lub moczu na obecność narkotyków. Mam teraz wielką obawę, że to, co się stało, wszystko przekreśliło. Badania będę miał za ok. 2 tygodnie, czy jest jakaś szansa, że nic nie wykryją? Ile może to się utrzymywać w organizmie w przypadku osoby, która pali często, a ile w moim przypadku? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Marihuana, jak wszelkie inne substancje psychoaktywne, utrzymuje się do kilkudziesięciu godzin w moczu oraz znacznie dłużej jest wykrywalna w badaniu krwi na obecność narkotyków. Wydaje się jednak, że przy jednorazowym kontakcie z marihuaną jej stężenie we krwi nie jest duże, zatem okres jej uwalniania tez powinien być proporcjonalnie krótszy ok. 10-14 dni.

Powodzenia i pozdrawiam