Po jakim czasie od biegunki mogę liczyć na ochronę dzięki tabletkom?

Witam, po jakim czasie od ustąpienia objawów biegunki przewlekłej (stwierdzona na tle nerwowym) mogę liczyć na prawidłowe działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W sytuacji gdy występowała przewlekła biegunka najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie dodatkowej antykoncepcji pod postacią prezerwatywy jeszcze przez tydzień po zakończeniu tych przykrych dolegliwości.