Po jakim czasie od obumarłej ciąży starać się o kolejną?

Dzień dobry. Mam 33 lata. Miesiąc temu miałam martwą ciąże, poroniłam w szpitalu, miałam wykonane łyżeczkowanie. W badaniu histopatologicznym zapalenie doczesnej i kosmków. Czy powinnam wykonać jakieś konkretne badania przed próbą zajścia w kolejną ciąże? Ile czasu powinnam zaczekać przed kolejnymi staraniami. Chciałabym jeszcze dodać, że mam konflikt serologiczny w zakresie grupy Rh. Pierwsze dziecko urodziłam 6 lat temu, otrzymałam immunoglobulinę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Może się Pani starać po ok. 3-6 miesiącach od utraty ciąży. Po jednym poronieniu nie wykonuje się jeszcze (standardowo) badań.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!