Po jakim czasie od odstawienia leku Solian nie będzie go w organizmie?

Po jakim czasie od odstawienia leku solian nie będzie go w organizmie w ogóle jeśli okres poltrwania to ok 12 h???

Lek. Paweł Szadkowski

Ogólnie można założyć, że wydalenie substancji, która nie ulega kumulacji w organizmie, u zdrowej osoby, trwa pięciokrotnie dłużej niż okres półtrwania substancji (czy 2,5 doby w przypadku ww.). Wartość ta może jednak się różnić u różnych osób.