Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od usunięcia piersi może nastąpić ich rekonstrukcja?

po jakim czasie od usuniecia piersi moze nastaoic rekinstrukcja obu piersi?
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Diagnostyka raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się, jak przebiega diagnostyka raka nerki.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najlepszym rozwiązaniem jest operacja po wygojeniu się rany po poprzednim zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani,
rekonstrukcję piersi można wykonać jednoczasowo z operacją piersi, albo w czasie odległym po niej. Decyzję o czasie podejmie chirurg, a zależy ona także od metody rekonstrukcji oraz etapu leczenia przyczyny operacji piersi. Podstawową sprawą jest wygojenie rany po mastektomii.
Pozdrawiam
dr Anielski

0

Z punktu widzenia onkologicznego rekonstrukcję piersi po amputacji można rozważać ok. 12 m-cy po zakończeniu leczenia. Wiele zależy od właściwości tkanek blizny i w jej sąsiedztwie. Przebyta radioterapia utrudnia proces odtwarzania piersi i wydłuża okres, po którym można przeprowadzić zabieg..

0

Witam. Rekonstrukcja będzie uzależniona od przyczyny mastektomii i jej - zakładam onkologicznego wyleczenia. Po tym fakcie chirurg plastyczny zdecyduje o sposobie postępowania - czy będzie potrzebował wszyć espandery itp.

0

Nie ma ścisłych przedziałów czasowych zwykle proponowane jest to po zakończeniu leczenia uzupełniającego najczęściej w 6 m-cy po pierwotnej operacji

Chirurg ogólny i specjalista w dziedzinie onkologii. Uczestnik licznych szkoleń.
0

Najwcześniej po pół roku, po zakończeniu leczenia onkologicznego i rekonwalescencji
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy