Po jakim czasie od wyleczenia grzybicy jamy ustnej można zacząć normalnie jeść?

Witam. Od września miałam zdiagnozowano grzybicę jamy ustnej i uszu. Oprócz leków typu flukonazol i maści pevaryl leczył am się także dieta. Rygorystyczne przez 1.5 miesiąca. Przez kolejny miesiąc wprowadziła do diety chleb zytni na zakwasie oraz ziemniaki. Więc jadam w zasadzie ziemniaki chleb zytni i warzywa. Pije jedynie wodę niegazowana(czasami z cytryna). Biorę również probiotyki i witaminę c1000. na dzień dzisiejszy objawy zelzaly. Moje pytanie:kiedy zacząć jeść w miarę normalnie? Czy jakaś suplementacja witamin by mogła pomóc odbudować odporność? Dodam że grzybica była wynikiem długotrwałej nieskuteczne antybiotykoterapii.

Witam,
Należy oczywiście upewnić się czy grzybica została wyleczona. jeśli tak, może Pani wprowadzać więcej produktów do swojego jadłospisu, również małe ilości owoców. Nadal jednak proponuję unikać produktów zawierających cukry proste tj. słodyczy i napojów słodzonych. W celu wzmocnienia odporności sugeruję suplementację witaminą D3 (2000j.).
Pozdrawiam,
Karolina Kuźbicka