Po jakim czasie śruby biowchłanialne ulegają rozkładowi?

czy i w jakim czasie śruby biowchłanialne ulegają rozkładowi?czy się je usuwa jeżeli migrują poza kanał kości w której są osadzone?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. System usztywniający traci swoją siłę pomiędzy 18 a 36 miesiącem od zaimplantowania. Zupełna utrata masy zachodzi po 2-4 latach. Implanty rozkładają się przez hydrolizę i po okresie czasu są metabolizowane w dwutlenek węgla i wodę w trakcie naturalnych procesów, które są następnie wydychane i wydalane z organizmu.

Biowchłanialne implanty są wytrzymałe oraz posiadają doskonałe właściwości dostosowawcze i degradacyjne, dzięki którym proces gojenia przebiega w możliwie najbardziej naturalny sposób. Implanty zachowują swą trwałość podczas gojenia kości. Aby kość była stopniowo obciążana system usztywniający traci swoją siłę pomiędzy 18 a 36 miesiącem od zaimplantowania. Zupełna utrata masy zachodzi po 2-4 latach. Implanty rozkładają się przez hydrolizę i po okresie czasu są metabolizowane w dwutlenek węgla i wodę w trakcie naturalnych procesów, które są następnie wydychane i wydalane z organizmu. Nie wymagają usuwania nawet jeśli migrują poza kanał kości.