Po kim odziedzicza się kolor włosów?

Jeśli moi rodzice są brunetami to dlaczego jestem blondynką , a u mnie w rodzinie wszyscy są brunetami ? I wszyscy są różni , wagą i wzrostem wszystkim się od nich różnie , jako jedyna nosze okulary . I jeszcze gdy miałam 2 latka włosy miałam czarne a gdy 4 włosy jasne jak śnieg

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na tym własnie polega genetyka. Geny dostajemy od rodziców ale podlegają one mutacjom i stąd nie zawsze jesteśmy tacy sami jak nasi rodzice, dziadkowie.