Po zwichnięciu kolana odczuwam drętwienie i sztywność mięśni w drugiej nodze - jaka może być przyczyna?
Dzień dobry! 3 stycznia zwichnęłam kolano, które usztywnioni szyną gipsową. Kilka dni po urazie, w drugiej nodze zaczęłam odczuwać najpierw drętwienie, potem sztywność mięśni, dochodziło do takiego uczucia jakby mnie ktoś razil wielokrotnie prądem. Cały czas odczuwam uczucie drętwienie skóry w tym udzie. Prądy już bardzo rzadko, ale mieśnie są sztywne czesto. Wywołało to u mnie silny stres i doszły do tego jakby tiki - takie szarpniecia cialem - kiedyś zdarzały mi się jedynie podczas zasypiania, obecnie również w ciągu dnia - czasmi noga, czasami ręka, całe ciało jakby od kręgosłupa. Poszłam do neurologa - w RTG kręgosłupa dyskopatia L4-L5. Neurolog zleciła masaże kręgosłupa (oczekuje na wizyte) plus mydocalm forte 2x dziennie i neurovit. Od dwóch dni ból uda pojawił się także w drugiej nodze, mam uczucie parzenia w obu. Tiki mają miejsce głównie wieczorami, szczególnie jak kładę się do łóżka. Wtedy też nasilają się parzenia i bóle. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Dodam że choruje na niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, Hashimoto i jestem w trakcie diagnozowania ewentualnej cukrzycy. Wyniki OB na poziomie 42, bardzo wysokie TSH na poziomie 15. Morfologia w normie.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, objawy mogą być wynikiem dyskopatii, warto wykonać dodatkowe badania obrazowe jak TK odcinka lędźwiowego kręgosłupa aby wykluczyć ucisk na korzenie nerwowe. Serdecznie pozdrawiam