Po zwichnięciu kolana odczuwam drętwienie i sztywność mięśni w drugiej nodze - jaka może być przyczyna?

Dzień dobry! 3 stycznia zwichnęłam kolano, które usztywnioni szyną gipsową. Kilka dni po urazie, w drugiej nodze zaczęłam odczuwać najpierw drętwienie, potem sztywność mięśni, dochodziło do takiego uczucia jakby mnie ktoś razil wielokrotnie prądem. Cały czas odczuwam uczucie drętwienie skóry w tym udzie. Prądy już bardzo rzadko, ale mieśnie są sztywne czesto. Wywołało to u mnie silny stres i doszły do tego jakby tiki - takie szarpniecia cialem - kiedyś zdarzały mi się jedynie podczas zasypiania, obecnie również w ciągu dnia - czasmi noga, czasami ręka, całe ciało jakby od kręgosłupa. Poszłam do neurologa - w RTG kręgosłupa dyskopatia L4-L5. Neurolog zleciła masaże kręgosłupa (oczekuje na wizyte) plus mydocalm forte 2x dziennie i neurovit. Od dwóch dni ból uda pojawił się także w drugiej nodze, mam uczucie parzenia w obu. Tiki mają miejsce głównie wieczorami, szczególnie jak kładę się do łóżka. Wtedy też nasilają się parzenia i bóle. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Dodam że choruje na niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, Hashimoto i jestem w trakcie diagnozowania ewentualnej cukrzycy. Wyniki OB na poziomie 42, bardzo wysokie TSH na poziomie 15. Morfologia w normie.

Szanowna Pani, objawy mogą być wynikiem dyskopatii, warto wykonać dodatkowe badania obrazowe jak TK odcinka lędźwiowego kręgosłupa aby wykluczyć ucisk na korzenie nerwowe. Serdecznie pozdrawiam