Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pobicie przez męża alkoholika

witam .proszę o pomoc! co mam zrobić!dziś p oraz kolejny od 2 tyg. nie wspominając wcześniejszych sytuacji pobicia mąż popijanemu pobił mnie,podczas kłótni,i powiedz-al ze to moja wina .bo sobie zasłużyłam ,za mocno go zdenerwowałam,obraziłam choć on tez mnie obraził i wyzywał,ale on usprawiedliwia ze ja muszę zawsze dostać bo inaczej nie idzie zemną żyć..mąż jest alkoholikiem pije od10 la t.pozniej żałuje i przeprasza i tak już jest od 18 lat z przerwami,co jakiś czas,
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry,

Może Pani skorzystać z ośrodków interwencji kryzysowej, gdzie oferowana jest wszelaka pomoc - prawna, socjalna, psychologiczna etc.
Również - uruchomić procedurę założenia Niebieskiej Karty, udając się np.: na najbliższy posterunek policji lub do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.
Proszę także znaleźć w swojej miejscowości Poradnię Leczenia Uzależnień i skorzystać z oferty, jaką takie poradnie mają dla partnerów osób uzależnionych.

0

Pani mąż stosuje wobec Pani przemoc, czego w żaden sposób nie można usprawiedliwić i uznać za normę.
Jeśli chce Pani uzyskać pomoc proszę zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub
Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie dowie się Pani jakie ma możliwości otrzymania pomocy.

Pozdrawiam!

0

Witam,
zachęcam do kontaktu z ośrodkami zajmującymi się przemocą, jak niebieska linia, na stronie znajdzie Pani wszelkie potrzebne informacje, ośrodki z Pani okolicy, numer linii wsparcia, można tam także napisać, choć zachęcałabym do bardziej aktywnego działania. Możliwa jest zmiana, proszę tylko skonsultować się ze specjalistami. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy