Pobolewanie brzucha w okolicy pępka u dziecka

Moje dziecko od kilku tygodni pobolewa brzuch a konkretniej okolica pępka i po prawej stronie od pępka. Bóle nasilają się wieczorem. Są cykliczne tzn. co jakiś odstęp czasu "łapią i puszczają" po kilku minutach. Co robić? Byłam u lekarza, który po badaniu brzucha na kozetce nie przepisał nawet badania kału. Jakiś czas temu dostał lek na owsiki ze względu na podejrzenie owsików u brata ale objawy nie ustąpiły.

Małgorzata Panek

Na podstawie badania Pani dziecka prawdopodobnie stwierdził czynnościowy charakter dolegliwości . Bóle tego typu związane są z napięciem psychicznym w sytuacjach stresowych np. zmiany miejsca zamieszkania, szkoły czy sytuacji rodzinnej.
W przypadku wymiotów, biegunki, gorączki, bólów wybudzających dziecko ze snu lub innych niepokojących objawów, proszę zgłosić się do lekarza pediatry.
Pozdrawiam