Pobudki w nocy z płaczem o stałej porze

Witam. Od jakiegoś czasu dziecko (4.5lat) budzi sie w nocy o stalej porze z płaczem. Zaczyna intensywnie przełykać slinę, jakby zaraz miał zwrócić. Przy tym bardzo kaszle. Jest po infekcji grn dr oddechowych, zapaleniu oskrzeli ileczeniu wykrytych jaj glisty ludzkiej.Połyka, połyka, popije wody i zasypia. Dodam, że bardzo stresuje sie powrotem do przedszkola po 3 tygodniowej przerwie. Czy to jest objaw choroby, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Może być to objaw ważny klinicznie jak również może być to związane ze stanem po infekcji lub reakcją emocjonalną dziecka. Proponuję jednak konsultację pediatryczną podczas której lekarz zbada ponownie dziecko i zdecyduje o dalszym postępowaniu.