Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pobyt w szpitalu psychiatrycznym i schizofrenia a całkowita niezdolność do pracy

Czy od razu po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, ze schizofrenią z urojeniami można otrzymać całkowitą niezdolność do pracy dla celów renty rodzinnej?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam,
sprawa jest w dużej mierze indywidualna, proszę pytać lekarza prowadzącego. Wiele osób po doświadczeniu psychozy, szczególnie jeśli był to tylko jeden epizod, może normalnie funkcjonować, szukać i znaleźć satysfakcjonującą pracę. Oczywiście rozumiem, że fakt hospitalizacji mógł wpłynąć na funkcjonowanie rodziny, może warto skontaktować się z Ośrodkiem Opieki Społecznej, który pomógł by w tym trudnym momencie. Generalnie istnieje też wiele opcji poza rentą, i pomimo, że być może teraz jest trudny moment nie oznacza to, że za jakiś czas nie będzie możliwości podjęcia satysfakcjonującej pracy. Może warto pomyśleć także o skorzystaniu z poradnictwa zawodowego (także OPS powinien takie wsparcie zapewniać), praca może dać wiele satysfakcji, oczywiście praca adekwatna i satysfakcjonująca. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Witam. Prosze Pana wydaje mi się, ze ma pan problem z zadawaniem po raz kolejny tego samego pytania. Warto aby zwrócił Pan na to uwagę.
Magdalena Brabec

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy