Pobyt w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji a wypis na własną prośbę

Rozwodzę się z żoną. Na skutek telefonu żony ( groźby pod jej adresem i myśli samob.moje-nie było nic z tych rzeczy) jestem na oddz.zamkniętym 16 dzień. Mam hydroksyzynę jak dla dziecka+pobrana krew+EKG+badania psych. Trwa obserwacja. Mogę wychodzić pod opieką opiekuna. Czuję się normalny. Martwię o pracę. Jak długo może trwać pobyt? Jak mogę się wypisać na własną prośbę? Lekarze tylko zwodzą a zależy mi na czasie.... Procedura przyjęcia do szpitala-dobrowolnie.(byłem pewny swojej niewinności)

Można wycofać zgodę na pobyt w szpitalu w każdej chwili i zażądać wypisu. Jeżeli lekarze uznają, że wymaga Pan hospitalizacji wbrew Pana woli będą musieli skierować sprawę do sądu, po uprzednim poinformowaniu Pana, że tak zamierzają postąpić. Hospitalizację wbrew woli pacjenta można zastosować w sytuacji, gdy pacjent zagraża swojemu życiu lub życiu bądź zdrowiu osób w otoczeniu.