Pocenie główki i mętny mocz a podejrzenie krzywicy u dziecka

Dobry wieczor, Mam pytanie odnosnie mojej corki 3 lata i 4 miesiace. Od najmlodszych lat pocila sie glowka podczas snu, nie karmilam je piersia lecz mlekiem modyfikowanym Aptamil ( mieszkam w Anglii) od pewnego momentu zaczela miec metny mocz...ostatnio w Polsce zrobilam badanie moczu i wyszla duza liczba fosforanow bezpostaciowych...czy to nie jest krzywica? Przed jej pierwszymi urodzinami zrobilam badanie na poziom wit D i wszystko ok. Dziekuje

Małgorzata Panek

Pocenie się główki nie jest objawem wystarczającym do rozpoznania krzywicy. Proszę udać się z dzieckiem do lekarza, on zleci niezbędne badania.
Pozdrawiam