Pochwica przy depresji i nerwicy

POCHWICA spędza mi sen z powiek leczyłam się 8 lat na depresję póżniej na nerwicę i nic :( nie ma żadnej poprawy jestem załamana badania ginekologiczne są wykonywane bez problemu penetracja palcem także ,miałam ciężkie dzieciństwo i dorastanie :(nie mam już siły co robić gdzie szukać pomocy ? przez tą dysfunkcję pogłębiam się w depresji i nerwicy :(teraz tylko ona odbiera mi wszystko PROSZĘ O POMOC

Witam,
Zachęcam Panią do próby podjęcia psychoterapii,choś nie pisze pani,czy korzystała z takiej formy leczenia.Specjalistą może być zarówno psychoterapeuta z wiedzą nt.seksuologii lub stricte seksuolog.Najlepiej zapytać w pierwszym kontakcie o w/w umiejętności.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Nie pisze Pani na czym polegało wieloletnie leczenie.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje.
W internecie znajdzie Pani listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Niestety leczenie pochwicy często nie jest łatwe, wymaga czasu i współpracy zarówno z terapeutą, jak również z ginekologiem oraz z partnerem. U Pani widać, że podłoże jest psychogenne. Leczenie powinien prowadzić psychoterapeuta mający jednocześnie wiedzę seksuologiczną. Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii indywidualnej długoterminowej o charakterze wglądowym. Psychoterapeuta powinien wówczas pracować pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Psychiatrycznego, Psychodynamicznego lub Psychoanalitycznego (szczególnie te dwa ostatnie odnoszą się do terapii wglądowej).