Pochylenie lewostronne i hyperlordoza w wyniku RTG kręgosłupa u 44-latki
Pochylenie lewostronne. Hyperlordoza. KręgS1z wydzielonym spojonym cieńszym łukiem i częściowo wyr. poprzecznymi. Tarcza L5/S1 zredukowana z przednim kręgozmykiem o ok.1cm-bez zmian wytwórczych; możliwość kręgoszczeliny. Tarcze L3-5 nieco klinowate od str. grzbietowej. Zagęszczenia w st.m-wyrostkowych L3-S1, linijne woków st. krzyżowo-biodrowych. Zredukowana szpara lewego st. biodrowego w części przyśrodkowej. Witam! Tak właśnie brzmi moje rtg. kręgosłupa. Mam 44 lata i cierpię na nocne bóle krz

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.